Sparing z Karsami

• autor: lksilkowice, 2015-03-02 17:42

LKS Ilkowice 1 : 2 Strażak Karsy

Mecz sparingowy

W niedzielę o godzinie 15:00 odbył się pierwszy w tym roku mecz sparingowy graczy z Ilkowic. Sparingpartnerem byli zawodnicy A-klasowego LZSu Strażak Karsy.

Podstawowa jedenastka gospodarzy:
Bramkarz: Rafał Chudziak
Obrońcy: Paweł Wojdak, Paweł Madura, Marcin Golec, Bartłomiej Tyka
Pomocnicy: Michał Bogacz, Dawid Sikora, Mateusz Kozioł, Marcin Moryl, Łukasz Witek
Napastnicy: Kamil Kowalski

Samo spotkanie należało do raczej wyrównanych. Zarówno goście jak i gospodarze z szacunkiem podeszli do siebie nawzajem, a obie drużyny mogą być ze swoich występów zadowolone. Mecz otworzyła szybka bramka Kamila Kowalskiego po dobrym podaniu ze środka boiska. Goście posyłali długie piłki za obronę Wilków, jednak ich akcje z początku nie przynosiły dobrych rezultatów. W pierwszym kwadransie dobrymi interwencjami popisywał się Rafał Chudziak, co jednak nie uchroniło go od dwóch uderzeń w poprzeczkę ze stałych fragmentów gry. W pierwszej połowie kilka świetnych akcji wypracowali sobie szczególnie pomocnicy gospodarzy, jednak między słupkami bramkarz gości coraz lepiej prezentował się po straconej bramce.

Strażak doprowadził do remisu już na początku drugiej połowy. Dobre podanie od Michała Suligi wykorzystał Krzysztof Bigos ustalając wynik na 1:1. Kilka minut później z ostrego kąta próbował Jakub Kosman, jednak strzał minął bramkę o dobrych parę metrów. Niecelne strzały gospodarzy stały się bolączką drugiej połowy. W 70 minucie powtórka akcji z pierwszej połowy i po przerzucie linii obrony, piłka mija wychodzącego bramkarza, a wcześniej asystujący Michał Suliga wbija gospodarzom drugiego gola. Po tej akcji samotnie próbował jeszcze Dawid Sikora, a świetnymi przerzutami piłki popisywał się Michał Bogacz. Dobrze zaprezentował się jeszcze wchodzący na bramkę Wiktor Kaczówka, co uchroniło zespół gospodarzy od większej straty bramkowej.

W tym tygodniu naszych zawodników czeka kolejny trudny sparing. Oby tym razem mogli cieszyć się ze zwycięstwa.